Město Olomouc

Ať už se vydáváte do Olomouce za prací, památkami, kulturou či zábavou, ve všech případech si určitě přijdete na své. Statutární a univerzitní město Olomouc disponuje druhou největší památkovou rezervací v Česku, sídlí zde arcibiskupství i nejstarší moravská univerzita a nechybí zde například aquapark, zoologická zahrada, interaktivní muzeum vědy nebo třeba vojenská pevnost. Mimo to žije město bohatým kulturním životem, který zahrnuje plejádu koncertů, divadelních představení, filmový festival, ale třeba také mezinárodní zahradnickou výstavu.

Památky v Olomouci

Pokud se vydáváte do Olomouce poprvé, určitě byste si neměli nechat ujít centrum města s městskou památkovou rezervací. Za zhlédnutí stojí především barokní sloup Nejsvětější trojice z roku 1754, který je se svými více než čtyřiceti sochami a výškou 35 metrů nejvelkolepější a nejvyšší stavbou svého druhu v českých zemích a je také památkou UNESCO. Za pozornost pak stojí i šestice barokních kašen nebo orloj, který je součástí radnice.

Kultura a zábava v Olomouci

Pro svoji atmosféru je Olomouc vyhledávaným střediskem mezinárodních konferencí a festivalů. Více než čtyřicetiletou tradici má mezinárodní festival dokumentárních filmů AFO, mezi tradičně vyhledávané a hojně navštěvované patří proslulá mezinárodní zahradnická výstava Flora Olomouc a velké oblibě se těší i mezinárodní festival Divadelní Flora. Ve městě se navíc v průběhu roku konají pravidelně koncerty, divadelní představení, filmová promítání i výstavy. Ve volném čase můžete celoročně navštívit také zdejší aquapark, zoologickou zahradu, interaktivní muzeum vědy, vojenskou pevnost nebo třeba půjčovnu motokár či laser arénu.


Rychlý kontakt


  • Neomezené parkování v zabezpečeném areálu
  • Čisté ubytování
  • Sprchy
  • WiFi internet ZDARMA
  • Nekuřácký objekt